Ухлашга ётган 9 ёшли америкалик қизалоқ коронавирус туфайли қайтиб уйғонмади
Ўлимидан бир неча кун олдин қизчанинг тана ҳарорати 37,7 даражагача кўтарилган. Шифохонада доктор болани кўрикдан ўтказгач, оддий ЎРВИ ташхисини қўйиб, даволаниш учун уйига жўнатиб юборган. Болада COVID-19га тест ўтказишни, ҳатто, хаёлига ҳам келтирмаган.
Бир неча кундан сўнг қизча ўзини яхши ҳис қила бошлаган. Умрининг охирги кечасини кўчада дўстлари билан ўйнаб ўтказган қизалоқ уйга қайтгач қаттиқ чарчаганлигини айтиб, ухлашга ётган ва қайтиб уйғонмаган.
Фақат ўлгандан кейингина уни COVID-19га текшириб кўришди.
Эпидемия бошлангандан бери АҚШда 4 294 770 киши коронавирусни юқтириб олди, 148 минг нафари вафот этди, дея хабар берди Жонс Хопкинс университети.

9-летняя школьница умерла во сне от коронавируса
За несколько дней до смерти у ребенка повысилась температура до 37, 7 градусов. В больнице девочку осмотрели врачи и отправили лечиться домой, посчитав, что у нее обычная ОРВИ. При этом тест на COVID-19 ребенку не сделали.
Через пару дней девочка почувствовала себя лучше. В последний вечер она играла с друзьями на улице, однако по возвращении домой пожаловалась на сильную усталость, легла спать и уже не проснулась.
На COVID-19 ее проверили уже только после смерти.
С начала эпидемии в США коронавирусом заразились 4 294 770 человек, скончались более 148 тысяч, сообщает Университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.