Mudhish hodisa kecha, 23-noyabr kuni soat 16:30 larda Buxoro viloyati, Qorako‘l tumani hududidan o‘tuvchi 4R-76 avtomobil yo‘lining 1-kilometrida joylashgan 15-maktab yaqinida sodir bo‘lgan.
Rasmiy xabarlarga ko‘ra, 1999-yilda tug‘ilgan haydovchi Z.M. «Nexia-2» rusumli avtomobilda tezlikni me’yoridan oshirib harakatlanayotgan vaqtda piyodalar o‘tish joyidan velosipedni yetalab o‘tayotgan fuqaroning velosipedini urib yuborgan va boshqaruvni yo‘qotib, piyodalar yo‘lakchasida ketayotgan ikki nafar bolani urib yuborib, avtomobil ag‘darilgan.
YTH natijasida piyodalardan biri, 2013-yilda tug‘ilgan U.U. tan jarohati bilan shifoxonaga yotqizilgan.
Mazkur YTH yuzasidan Qorako‘l tumani IIB huzuridagi TB tomonidan tergovoldi surishtiruv harakatlari olib borilmoqda.

В Бухаре автомобиль совершил наезд на школьников
23 ноября около 16:30 в Каракульском районе Бухарской области произошло ДТП, в котором по вине водителя, ехавшего с превышением скорости и нарушившего другие ПДД, могли погибнуть сразу несколько человек. Видеозаписи инцидента появились в социальных сетях.
Как сообщила пресс-служба СБДД ДОБ МВД Узбекистана, водитель Nexia недалеко от школы №15 чуть не сбил велосипедиста, который шёл по пешеходному переходу на свой сигнал светофора. Пешеход спасся, добежав до середины улицы, при этом машина ударила по велосипеду.
Водитель — З. М. 1999 года рождения — начал тормозить, машину занесло, и она вылетела на встречную полосу движения, перевернулась и упала на двух школьников, которые шли по тротуару. Одного мальчика от удара отбросило, он сразу поднялся, другой (2013 года рождения) получил травмы и госпитализирован. Третий мальчик успел отбежать в сторону.