Rossiyada bolakayni qutqarib qolgan Xayrulla Ibodullayevni Centrum Air ham taqdirladi
Bugun, 2026 yil 28 fevral kuni Toshkent xalqaro aeroportida Sankt-Peterburgda ko‘rsatgan jasorati bilan barchaning e’tirofiga sazovor bo‘lgan hamyurtimiz Xayrulla Ibodullayevni tantanali kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘z hayotini xavf ostiga qo‘yib, yetti yoshli bolakayni qutqargan Xayrulla Ibodullayev O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev farmoniga binoan «Jasorat» davlat medali bilan taqdirlangan edi. Centrum Air aviakompaniyasi ham qahramonga besh yil davomida yo‘nalishlar tarmog‘idagi barcha parvozlar uchun bepul chiptalar taqdim etuvchi shaxsiy sertifikat topshirdi. Bundan tashqari, Centrum Holidays turoperatori maxsus sovg‘a — Xayrulla Ibodullayevning ota-onasi uchun Umra ziyoratiga yo‘llanma tuhfa etdi.
Tantanali taqdirlash marosimi samimiy hurmat va qo‘llab-quvvatlash ruhida o‘tdi, OAV vakillari esa qahramon bilan shaxsan muloqot qilish imkoniga ega bo‘lishdi.
Centrum Air o‘z hamyurti bilan faxrlanadi, insoniy qadriyatlarni doimo qo‘llab-quvvatlaydi hamda Xayrulla va uning oilasiga, shuningdek, barcha yo‘lovchilarga sog‘lik, omonlik va xavfsiz sayohatlar tilaydi.

Centrum Air тепло встретил героя Хайрулло Ибадуллаева в Ташкенте
Сегодня, 28 февраля 2026 года, в международном аэропорту Ташкента состоялась торжественная встреча нашего соотечественника Хайрулло Ибадуллаева, который вернулся в Узбекистан после героического поступка, совершённого в Санкт-Петербурге.
Рискуя собственной жизнью, Хайрулло спас семилетнего ребёнка, проявив исключительное мужество и самоотверженность. В аэропорту его встретили представители авиакомпании, журналисты, родственники и неравнодушные граждане, пришедшие выразить слова благодарности и уважения за этот поступок.
За проявленное мужество он был удостоен государственной медали «Жасорат» по указу Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
В знак глубокой признательности за его героизм и гражданскую ответственность авиакомпания Centrum Air вручила Хайрулло персональный сертификат на бесплатные авиабилеты по всем направлениям маршрутной сети, которыми он может пользоваться в течение следующих пяти лет. Кроме того, туроператор Centrum Holidays преподнёс герою подарок для его семьи – путёвку на Умру для родителей Хайрулло Ибодуллаева.
Торжественное вручение подарков прошло в атмосфере искреннего уважения и поддержки, а представители медиа смогли пообщаться с героем лично.
Centrum Air гордится соотечественником, поддерживает человеческие ценности и искренне желает Хайрулло, его семье и всем пассажирам здоровья, благополучия и безопасных путешествий.