2021-2022 o‘quv yili uchun umumta’lim maktablariga 1-sinfga onlayn qabul uchun ro‘yxatdan o‘tish va ariza topshirish jarayoni boshlangandi. Bu haqda XTV xabar berdi.
Qabul uchun arizalarni my.maktab.uz elektron platformasi orqali topshirishingiz mumkin.
Eslatib o‘tamiz, xizmat Toshkent shahri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar markazidagi umumta’lim maktablari uchun mavjud.
Biriktirilgan mikrohududdan tashqari tanlangan ikkinchi va uchinchi maktablarda, maktab sig‘imidan kelib chiqib, bo‘sh o‘rin mavjud bo‘lgan taqdirda qo‘shimcha o‘quvchilar o‘rni (kvota) ajratiladi.
Qabul jarayonlari bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlarni @mymaktab_uz telegramm kanali yoki 71 203-07-04 telefon raqami orqali olish mumkin.

Запущена система онлайн-приема в первые классы общеобразовательных школ
В Узбекистане начался процесс регистрации и подачи заявок в первые классы общеобразовательных школ на 2021-2022 учебный год через электронную платформу my.maktab.uz.
В настоящее время услуга доступна для подачи документов в школы Ташкента, Республики Каракалпакстан, а также областных центров.
Напомним, что процесс регистрации будет проходить в 2 этапа. На первом этапе родители будут регистрироваться с 15 июня по 5 июля на электронном ресурсе my.maktab.uz и выбирать школы для поступления детей в 1 класс.