Buxorodan o‘quvchilarni olib qaytayotgan avtobus YTHga uchrab, yonib ketdi
Bugun, 29-aprel kuni tungi soat 02:00 larda O‘rta Chirchiq tumani hududidan o‘tuvchi 4R20 avtomobil yo‘lining 6-kilometrida Buxoro shahridan ziyoratdan qaytayotgan, salonida 53 nafar yo‘lovchisi bo‘lgan «Mersedes» rusumli avtobusning baloni yorilib ketgan. Natijada avtobus boshqaruvni yo‘qotib, beton to‘siqqa borib urilib yonboshlagan va yonishni boshlagan, yo‘lovchilar zudlik bilan evakuatsiya qilingan.Bu haqda FVV matbuot xizmati xabar bermoqda.
Barcha yo‘lovchilar tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilgan, 7 nafar yo‘lovchi turli darajada tan jarohati bilan — 2 nafari O‘rta Chirchiq tumani shifoxonasiga, 5 nafari Respublika tez tibbiy yordam ilmiy markaziga joylashtirilgan.
Ushbu avtobusda Toshkent viloyati Parkent tumani 31-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 37 nafar o‘quvchisi, 3 nafar o‘qituvchisi, 10 nafar ota-ona hamda 3 nafar haydovchi bo‘lgan.

В Уртачирчикском районе перевернулся и загорелся автобус с детьми
29 апреля 2019 года в 02:00 часа на 6 км трассы 4Р20 Уртачирчикского района Ташкентской области произошло ДТП, сообщает пресс-служба МЧС Узбекистана. Автобус марки «Мерседес» с госномером 01 366 СВА ехавший из Бухары перевернулся на бок. После падения в автобусе началось возгорание.
Причиной ДТП называется лопнувшее колесо.
Все пассажиры в оперативном режиме были эвакуированы. Обошлось без смертей. На месте пострадавшим была оказана медицинская помощь.
В результате ДТП шесть человек получили травмы разной степени тяжести, двое размещены в Уртачирчикской районной больнице, пять пассажиров были госпитализированны в Республиканский научный центр экстренной медицинской помощи.
Всего в автобусе находились 37 школьников 31 школы Паркентского района, три педагога, 10 родителей и три водителя.