Koronavirus aniqlangan eng so‘nggi bemor haqida ma’lumot berildi. U Qashqadaryoda davolanmoqda
Avval xabar berganimizdek, O‘zbekistonda koronavirus infeksiyasi bilan zararlanganlar 145 nafarni tashkil qilmoqda.
Infeksiyani yuqtirib olgan eng so‘nggi bemor ikkinchi vafot etgan marhum bilan muloqotda bo‘lgan 14 yoshli  jiyani  ekanligi ma’lum qilindi.
SSV matbuot xizmati xabariga ko‘ra, u ayni paytda Qarshi shahrida joylashgan Qashqadaryo viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasida davolanmoqda. Bemorning holati o‘rta og‘ir darajada. Bemor bilan muloqotda bo‘lgan yaqinlari va boshqa fuqarolar salomatligi ham qat’iy nazoratga olingan.

Минздрав опубликовал информацию о 145-ом пациенте с коронавирусом. Ему 14 лет
Напомним, в Узбекистане в настоящее время число больных коронавирусной инфекцией составляет 145 человек.
145-ый пациент является 14-летним племянником 39-летнего больного, который скончался после заражения инфекцией.
По информации Минздрава, в настоящее время он проходит лечение в Кашкадарьинской областной инфекционной больнице в Карши.
Состояние пациента оценивается как средней тяжести. Здоровье родственников и других граждан, контактировавшие с пациентом, также взято на контроль, отметили в Минздраве.
Еще два пациента с коронавирусом из Кашкадарьинской области проходят лечение в НИИ вирусологии в Ташкенте.