Milliarder: «Trampdan qutulish uchun hamma pulimni sarflayman!»
Forbes.com: Maykl Blumberg dunyo boylari reytingida o‘zining 58,4 mlrd AQSh dollari bilan 9-o‘rinni egallagan.
«Asosiy maqsadim — Donald Trampdan qutulish. Trampdan xalos bo‘lish uchun hamma pulimni sarflayman... Nimani xohlayapsiz, ko‘p pul sarflashimni yoki kam?» — deydi Blumberg «Reyter» agentligiga bergan intervyusida.
Blumberg noyabrda saylovoldi poygasiga qo‘shildi va, OAVning xabariga ko‘ra, televizion reklamaga qariyb 200 million dollar sarfladi. Blumberg Trampning faol raqiblaridan biri hisoblanadi va saylovda uni yengishini va’da bermoqda. Biroq demokratlardan yagona nomzodini ko‘rsatish uchun, birinchi navbatda, partiya ichidagi saylovda (praymeriz) ovoz beruvchilar, keyin esa iyulda partiya kengashi vakillarining aksariyati qo‘llab-quvvatlashi zarur. Hozir bu masalada Blumberg partiyadoshlari orasida beshinchi o‘rinda bormoqda. Bu borada yetakchi Jo Baydendan qariyb 20 foiz orqada qolmoqda.

Американский миллиардер: «Я трачу все свои деньги, чтобы избавиться от Трампа»
Кандидат в президенты США миллиардер Майкл Блумберг заявил, что тратит все свои деньги, чтобы избавиться от американского лидера Дональда Трампа, передает РИА «Новости».
«Главная цель - избавиться от Дональда Трампа. Я трачу все свои деньги, чтобы избавиться от Трампа... Вы хотите, чтобы я тратил больше или меньше? На этом всё», - сказал Блумберг в интервью агентству Рейтер.
Блумберг вступил в предвыборную гонку в ноябре и, по сообщениям СМИ, потратил на телевизионную рекламу более 200 миллионов долларов. Блумберг является одним из активных противников Трампа и идет на выборы с обещанием победить его. Однако для выдвижения единым кандидатом от демократов политик должен сначала получить поддержку избирателей на внутрипартийных выборах (праймериз), а затем большинство голосов делегатов партийного съезда в июле. Пока, по данным опросов, Блумберг занимает лишь пятое место среди однопартийцев, уступая более 20% лидеру гонки Джо Байдену.