Ijtimoiy tarmoqlarda «Neksiya» rusumli avtomobil haydovchisi mashina kapotiga osilib olgan YPX inspektorini yo‘l bo‘ylab olib ketayotgani tasvirlangan video tarqaldi.
Toshkent shahar IIBB ushbu holatga aniqlik kiritdi. Ma’lum qilinishicha, Farg‘ona viloyatidan 21 yoshli Dovronbek T. yo‘l qoidalarini buzgan («To‘xtash taqiqlangan» (3.27) belgisi ostida to‘xtagan va «Harakatlanish to‘g‘riga» (4.1.1) belgisiga amal qilmagan). Shuningdek, YPX inspektorining talabiga bo‘ysunmay, harakatlanishda davom etgan.
Qoidabuzar o‘z xatti-harakatlarini jarimadan qochish va sug‘urta polisi muddati tugagani sababli qilganini tan olgan. Avtomobil jarima maydoniga kiritilgan.

21-летний водитель Нексии «прокатил» инспектора ДПС на капоте (видео)
В сети Интернет распространилось видео, как водитель автомобиля марки «Нексия» (госномер 40 P 143 NA) движется по улице с инспектором ДПС на капоте.
В пресс-службе ГУВД Ташкента сообщили, что за рулем автомобиля находился житель Ферганской области 21-летний Довронбек Т. Он нарушил ПДД: остановился под знаком «Остановка запрещена» (3.27) и проигнорировал предписывающий знак «Прямая дорога» (4.1.1), не подчинился требованию инспектора ДПС остановиться и продолжил движение.
В настоящее время Довронбек Т. задержан и доставлен для разбирательства в отдел внутренних дел. Свой поступок он объяснил тем, что хотел избежать ответственности за нарушение ПДД и за истекший срок действия страхового полиса. Автомобиль помещен на штрафплощадку. Органами прокуратуры рассматривается вопрос о возбуждении в отношении водителя уголовного дела.