O‘zbekiston jamoasi «Fin Tech Abu Dhabi» tanlovida g‘olib bo‘ldi!
2019-yilning 21-oktyabridan 23-oktyabrigacha Birlashgan Arab Amirligining Abu-Dabi shahrida butun dunyo bo‘ylab 5000 dan ortiq sarmoyador va innovatorlarni to‘plagan eng yirik xalqaro startap festivallaridan biri – MENA FinTech festivali bo‘lib o‘tdi. Bu haqda IT Park matbuot xizmati xabar berdi.
Bu yil IT Park tomonidan o‘tkazilgan Unbound Tashkent saralash bosqichi tufayli, tanlovda birinchi marta O‘zbekistondan Nodir Badriddinov boshchiligidagi «Mayasoft Ltd» (to‘lov kartalarining barcha turlaridan to‘lovlarni istalgan usulda – kontakt va kontaktsiz chip yoki magnit tasma orqali qabul qilish imkonini beruvchi PoS mobil terminali) jamoasi ishtirok etdi.
Foto: IT Park matbuot xizmati
«Mayasoft Ltd» loyihasi tanlovda nafaqat katta qiziqish bilan kutib olindi, balki «EMERGING MARKETS FINTECH» (rivojlanayotgan Fintex bozori) nominatsiyasi g‘olibi ham bo‘ldi.
«Bu ko‘lami va tashkil etilishi jihatidan taasurotlarga boy tadbirdir, chunki unda dunyoning turli mamlakatlaridagi startap loyihalariga qiziqish bildirgan deyarli barcha tomonlar ishtirok etadi. Tanlovda jami 50 ta loyiha qatnashadi. Hakamlar bizni uchta asosiy mezon: yangilik, samaradorlik va ta’sirlilik bo‘yicha baholadilar. Biz hali ham g‘alaba qozonganimizdan kuchli hayajondamiz va bo‘lg‘usi startap asoschilariga o‘zlariga ishonishlari kerakligini va shunda hammasi yaxshi bo‘lishini ta’kidlamoqchimiz!»  – dedi «Mayasoft Ltd» jamoasi sardori Nodir Badriddinov.
Eslatib o‘tamiz, «Fin Tech Abu Dhabi» xalqaro startap tanlovi moliyaviy texnologiyalar sohasidagi loyihalarni to‘playdi, finalda esa, 50 ta eng yaxshi jamoa va butun dunyo bo‘yicha 5000 dan ortiq sarmoyadorlar va mehmonlar ishtirok etadi.

Команда с Узбекистана выиграла на конкурсе «Fin Tech Abu Dhabi»!
С 21 по 23 октября 2019 года в Абу-Даби, ОАЭ, проходил один из самых масштабных международных стартап-фестивалей MENA FinTech, который собрал более 5000 инвесторов и новаторов со всего мира.
В этом году благодаря отборочному туру Unbound Tashkent, проведенному IT Park, впервые на конкурсе участвовала команда с Узбекистана под руководством Нодира Бадриддинова – «Mayasoft Ltd» (мобильный PoS-терминал, позволяющий принимать оплаты со всех видов платёжных карт любым способом — через контактный и бесконтактный чип или магнитную ленту).
Проект «Mayasoft Ltd» был не только восторженно встречен, но и выиграл в номинации «EMERGING MARKETS FINTECH» (Развивающиеся рынки Финтех).
«Это впечатляющее по масштабу и организации мероприятие — участвуют практически все заинтересованные в стартап-проектах стороны с самых разных стран мира. Всего в конкурсе участвовали 50 проектов. Судьи оценивали нас по трем основным критериям: инновационность, эффективность и воздейственность. Мы все еще находимся в состоянии аффекта от победы и хотим пожелать будущим создателям стартапов верить в себя и тогда, все получится!», — рассказал капитан команды «Mayasoft Ltd» Нодир Бадриддинов.
Напомним, что международный стартап-конкурс «FinTech Abu Dhabi» собирает проекты в области финансовых технологий, а на финале участвуют 50 лучших команд и более 5000 инвесторов и гостей со всего мира.