«O‘zbektelekom» Afg‘onistonga internet xizmatlarini eksport qiladi
Kecha, 24-iyul kuni «O‘zbektelekom» AK va Afg‘oniston Islom Respublikasining «Wireless Communication Company» (AWCC) telekommunikatsiya operatori rahbariyati o‘rtasida muzokaralar olib borildi. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati xabar berdi.
Uchrashuvda hamkorlik memorandumi imzolandi va O‘zbekiston – Afg‘oniston xalqaro chegara punktlarida «O‘zbektelekom» AK va AWCC tarmoqlari o‘rtasida yangi xalqaro chegara qo‘shma qurilishi bo‘yicha bitim imzolandi. Ushbu bitim Afg‘onistonga xalqaro internet tarmog‘i xizmatlarini eksport qilish imkoniyatini beradi.
Muzokaralar davomida o‘zaro telekommunikatsiya xizmatlarini taqdim etish bilan bog‘liq texnik va tijorat masalalari ham muhokama qilindi.

«Узбектелеком» будет экспортировать в Афганистан услуги интернета
24 июля 2018 года в АК «Узбектелеком» прошли переговоры с руководством телекоммуникационного оператора Afghan Wireless Communication Company (АWCC), Исламская Республика Афганистан. Об этом сообщила пресс-служба АК «Узбектелеком».
На встрече были подписаны Меморандум о сотрудничестве и соглашение на строительство нового международного приграничного стыка сетей АК «Узбектелеком» и компании AWCC на международном приграничном переходе Узбекистан/Афганистан. Данное соглашение даст возможность экспортировать услуги доступа в международную сеть Интернет в Афганистан.
Во время переговоров также обсуждались технические и коммерческие вопросы по оказанию взаимных услуг электросвязи.