Prezident matbuot kotibi «Ozodlik» radiosi bosh muharriri bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining matbuot kotibi Komil Allamjonov «Ozodlik» radiosi vitse-prezidenti va bosh muharriri Nenad Pejich bilan uchrashuv o‘tkazdi.
«Hamkorlik bo‘yicha fikr almashdik. Matbuot erkinligi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan ekanligi, mamlakatda oshkoralik muhiti, materiallardagi xolis tahlil va tanqid qo‘llab-quvvatlanishi ta’kidlandi», deydi K.Allamjonov.
Foto: Facebook / Komil Allamjonov
Nenad Pejich esa «Biz O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev mamlakatni olg‘a boshlayotganini ko‘rib turgani, bu chuqur hurmatga sazovor» ekanini alohida ta’kidladi.

Пресс-секретарь Президента встретился с главным редактором «Радио свобода»
Пресс-секретарь Президента Узбекистана Комил Алламжонов встретился с вице-президентом и главным редактором «Радио Свобода» Ненад Пежич. Об этом Комил Алламжонов сообщил на своей официальной странице в «Facebook».
«В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества, свободы прессы. Это приоритетное направление политики Президента Республики Узбекистан. В стране приветствуется атмосфера гласности, объективного анализа и критики в публикациях»,- написал Алламжонов.
«Мы видим, что Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев ведет страну вперед. И это вызывает глубокое уважение», - отметил в ходе встречи Ненад Пежич.