Taniqli oshpaz Bahriddin Chustiy og‘ir ahvolda ekani aytilmoqda
O‘zbekistonning taniqli oshpazlaridan biri, Oshxona.uz, Chustiy’s cuisine, Tez Food va Sal-Sal loyihalari asoschisi Bahriddin Chustiy poytaxtdagi shifoxonaning jonlantirish bo‘limiga yotqizilgan. Bu haqda bloger va tadbirkor Aziza Umarova xabar bermoqda.
«Biz yordamga muhtojmiz. Kuni kecha taniqli oshpaz Bahriddin Chustiyni 70 foizli saturatsiya bilan kasalxonadan chiqarib yubormoqchi bo‘lishdi. Qarindoshlari janjal chiqarishdi, u hali ham yuqumli kasalliklar shifoxonasida. Ammo uning ag‘voli og‘ir. Unga yaxshi shifokor kerak: ftiziatr va pulmonolog. Kimdir yordam bera oladimi? O‘zbekistondan bo‘lmasa ham. Masofaviy konsultatsiya ham juda muhim. Yigitni qutqarish kerak», – deb yozdi u feysbukdagi sahifasida.
Aziza Umarova bugun ertalab Bahriddinning rafiqasi bilan gaplashganini qo‘shimcha qildi.
«U allaqachon jonlantirish bo‘limida ekanligini aytdi. Kislorodsiz saturatsiya 47, kislorod bilan 89. Harorat 38,5», – qayd etdi u.

Известный узбекский шеф-повар Бахриддин Чустий находится в реанимации
Известный узбекский шеф-повар, основатель проектов Oshxona.uz, Chustiy's cuisine, Tez Food и Sal-Sal Бахриддин Чустий находится в реанимации. Об этом сообщила известный блогер и общественный деятель Азиза Умарова.
«Нужна помощь. В Ташкенте живет один из самых талантливых шеф-поваров по имени Bahriddin Chustiy, который создал множество ресторанов авторской кухни. И это он сделал самый известный плов и попал в Книгу рекордов Гинесса. Его вчера захотели выписать из больницы с сатурацией 70. Близкие устроили скандал, он пока лежит в инфекционной. Но человеку очень плохо. Нужен хороший врач: фтизиатр и пульмонолог. Может кто-то помочь? Пусть даже не из Узбекистана. Удалённо консультация тоже ценна. Парня надо спасать», – написала Умарова на своей странице в Facebook.
Также она добавила, что поговорила с женой Бахриддина.
«Она сказала, что в реанимации уже. Без кислорода сатурация 47, с больничным кислородом 89. Температура 38,5», – отметила Азиза Умарова.