Toshkent shahridagi Inha universitetida magistratura bo‘limi ochildi
TIU mamnumiyat bilan biznes va boshqaruvning fundamental yo‘nalishlariga qo‘shimcha bo‘lmish sun’iy intellekt, katta ma’lumotlar va bulutli hisoblash mavzularini qamrab olgan «Raqamli transformatsiyadagi MBA» nomli magistrlik dasturining ochilishi haqida e’lon qiladi. Dasturning nomini «ABC MBA» deb atashga qaror qildik.
Dasturning maqsadi 4-chi sanoat inqilobining yangi davriga qadam qo‘ygan talabalarga menejerlik tafakkuri va konvergent muammolarni hal qilish qobiliyatlarini rivojlantirish hamda texnik, nazariy va amaliy bilimlarni birlashtirib, tashkilotlarda raqamli biznes transformatsiyasini loyihalashtirish, amalga oshirish va boshqarish imkoniyatini berishdir. Dastur moliyaviy xizmatlar, ishlab chiqarish, sog‘liqni saqlash, mehmondo‘stlik, ta’lim va hukumat kabi turli sohalarda biznesning raqamli transformatsiyasiga yordam beradi.
Ushbu kunduzgi ta’lim shaklidagi dastur kelajakdagi innovatsion yosh avlodni raqamli transformatsiya va ilg‘or texnologiyalari bilan bog‘liq misli ko‘rilmagan biznes muammolarni hal qilishga va raqamli texnologiyalar va strategiyalarni biznesga samarali ravishda birlashtira oladigan professional menejerlarni tayyorlashga mo‘ljallangan.
Noyob ta’lim va o‘zaro aloqalar tajribasi ikki semestr davomida Toshkentda va ikki semestr davomida Koreyada taqdim etiladi. Barcha darslar ingliz tilida olib boriladi. Dastur muvaffaqiyatli yakunlangach, Koreyadagi INHA universiteti tomonidan diplom beriladi.
2021/2022-o‘quv yilining birinchi kogortasiga ariza topshirish imkoniyati mart oyida dastur haqida batafsil ma’lumot bilan mavjud buladi.

В Университете Инха в Ташкенте открылась программа магистратуры
В Университете Инха в Ташкенте объявили о запуске магистерской программы под названием «MBA в области цифровой трансформации», охватывающей темы искусственного интеллекта, больших данных и облачных вычислений в дополнение к фундаментальным областям делового администрирования. Программу назвали «ABC MBA».
Цель программы - дать возможность студентам, столкнувшимся с новой эпохой 4-й промышленной революции, разрабатывать, внедрять и управлять цифровой трансформацией бизнеса в организациях, развивая управленческое мышление и конвергентные возможности решения проблем, сочетая технические, теоретические и практические знания. Программа предназначена для содействия цифровой трансформации бизнеса в различных отраслях, таких как финансовые услуги, производство, здравоохранение, гостиничный бизнес, образование и правительство.
«Эта очная программа тщательно продумана, чтобы подготовить будущее поколение инновационных молодых людей к решению беспрецедентных бизнес-задач, связанных с цифровой трансформацией и передовыми технологиями, и обучить профессиональных менеджеров, которые могут понять и эффективно интегрировать цифровые технологии и стратегии в бизнес», - говорится в сообщении.
Уникальный опыт обучения и взаимодействия будет предоставлен в течение 2 семестров в Ташкенте и 2 семестров в Корее. Все курсы ведутся на английском языке. После успешного завершения программы выдается диплом Корейского Университета INHA.
Прием заявок на первую когорту курса 2021/2022 будет открыт в марте с подробной информацией о программе. Смотрите обновленную информацию на сайте inha.uz