Ukrainaning Lutsk shahrida noma’lum shaxs avtobusda 20 nafardan kam bo‘lmagan kishini garovga oldi. Bu haqda shahar politsiyasining Feysbukdagi sahifasida xabar berilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, asl ismi Maksim Krivosh bo‘lgan erkakning qo‘lida portlovchi moddalar va qurol bo‘lgan. Shahar markazi aholi xavfsizligi uchun politsiya tomonidan yopilgan.
Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy hodisaga e’tibor qaratib, uning borishini o‘z nazoratiga olganini bildirdi. Shuningdek, shaharga zudlik bilan ichki ishlar vaziri Arsen Avakov yetib borgan.
Jinoyatchi jurnalistlar bilan ham gaplashgan va politsiya hujum boshlasa avtobusni portlatib yuborish bilan tahdid qilgan. Avtobus ichida yosh bolali va homilador ayollar borligi aytilmoqda.
Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, Maksim Ploxoy laqabli jinoyatchi avval ikki marta sudlangan va 10 yil hibsda ham bo‘lgan.

В Украине мужчина захватил автобус и взял пассажиров в заложники (видео)
Сегодня утром, 21 июля, в центре Луцка мужчина захватил автобус с заложниками, при себе он имеет взрывчатку и оружие. В городе уже ввели оперативный план «Заложник», а территория центра города перекрыта для обеспечения безопасности граждан.
Пока в Луцке продолжается спецоперация по освобождению заложников, в сети появилось видео с террористом. На видео видно, что у мужчины с собой большой рюкзак.
Сейчас на территории, где стоит автобус с заложниками, ходят люди в амуниции. Возможно, готовятся к штурму.
Полиция ищет подельников террориста. И ищет взрывчатку в районе прокуратуры Луцка, где ранее часто прогуливался террорист.
Как известно, мужчину, который захватил людей в заложники, зовут Кривош Максим Степанович. Максим Плохой – это псевдоним террориста.