Chorrahada «prank» uyushtirgan tiktokchilar qamaldi
Bugun, 2 iyun kuni ochiq sud majlisida M. T. (2000 yilda Toshkent viloyatida tug‘ilgan) va D. P. (2004 yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan, muqaddam ma’muriy javobgarlikka tortilgan) ga oid ma’muriy huquqbuzarlik to‘g‘risidagi ish ko‘rib chiqildi.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Chilonzor tuman sudining 2023 yil 2 iyundagi qaroriga ko‘ra M. T. va D. P. Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 183-moddasi (mayda bezorilik) da nazarda tutilgan huquqbuzarlikni sodir qilgan deb topilib, ushbu kodeksning 32-moddasi (ma’muriy javobgarlikni og‘irlashtiruvchi holatlar) 4-qismi tartibida ularning har biriga 3 sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.
Ushbu qarordan norozi taraflar qonunda belgilangan tartib va muddatda Toshkent shahar sudining apellyasiya instansiyasiga shikoyat berish va protest bildirishga haqliligi ma’lum qilinadi, deyiladi rasmiy xabarda.

Тиктокеры, снимавшие пранк на проезжей части, приговорены к 3 суткам ареста
Сегодня, 2 июня, на открытом судебном заседании состоялось рассмотрение дела об административном правонарушении в отношении двух молодых людей, снимавших видеоролик на проезжей части в Чиланзарском районе. Об этом сообщает пресс-служба Ташкентских городских судов.
Согласно решению Чиланзарского районного суда по уголовным делам, 23-летний М. Т. и 19-летний Д. П. признаны виновными в совершении правонарушения, предусмотренного статьей 183 КоАО РУз (Мелкое хулиганство) в порядке части 4 статьи 32 (Обстоятельства, отягчающие административную ответственность — совершение правонарушения группой лиц).