Ob-havo: 16-aprel kuni yurtimizda yomg‘ir yog‘ishi kutiladi
Toshkentda havo o‘zgarib turadi, vaqti vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 14-16, kunduzi 17-19 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-15, kunduzi 20-25 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘ishi kutiladi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 12-17, kunduzi 17-22 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 12-17, kunduzi 17-22 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, vaqti vaqti bilan yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 13-18, kunduzi 20-25 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, vaqti vaqti bilan yog‘ingarchilik kuzatilishi mumkin. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 12-17, kunduzi 17-22 daraja iliq bo‘ladi.

Погода на завтра: что ожидает нас 16 апреля?
Центр гидрометеорологической службы при Министерстве чрезвычайных ситуаций сообщил о погоде в республике на 16 апреля.
В Ташкенте переменная облачность, временами дождь, возможна гроза. Ветер западный 5-10 м/с, возможно усиление до 12-17 м/с. Температура ночью 14-16 тепла, днем 17-19 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 10-15 тепла, днем 20-25 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, местами возможен дождь, гроза. Ветер западный 7-12 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 12-17 тепла, днем 17-22 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, дождь, местами возможен сильный, возможна гроза. Ветер западный 7-12 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 12-17 тепла, днем 17-22 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, дождь, местами возможен сильный, возможна гроза. Ветер западный 7-12 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 13-18 тепла, днем 17-22 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Ветер западный 5-10 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 12-17 тепла, днем 17-22 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, временами дожди, местами возможны сильные, возможны грозы. Лавиноопасно. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 5-10 тепла, днем 8-13 тепла.