Hafta davomida ob-havoning keskin o‘zgarishi kutilmaydi
Bugun va «ish» haftasi davomida O‘zbekiston hududi bo‘yicha Ural hududlaridan deyarli salqin havo kirib kelishi davom etadi, bu esa kunduz kunlari havo harorati ko‘tarilishini oldini oladi.
Tekislik hududlarida quruq va kam bulutli ob-havo bo‘lishi kutilmoqda, faqat respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida keyingi ikki kun ichida (dushanba va seshanba) kunning ikkinchi yarmida konvektiv bulutlilik rivojlanishida ba’zi joylarda momaqaldiroq bilan qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Ushbu davr davomida havo harorati kechalari 16-21°, kunduz kunlari 30-35°, janubda 36-39° atrofida bo‘ladi, bu iyun oyi so‘nggi o‘n kunligining me’yoriy harorat qiymatlariga yaqindir.

В течение недели в Узбекистане сохранится умеренно жаркая погода
Сегодня, 21 июня и в течение рабочей недели по территории Узбекистана продолжится подток воздуха с районов Урала, что будет препятствовать росту температуры воздуха в дневные часы, сообщает Узгидромет.
По равнинной территории ожидается сухая и малооблачная погода, лишь по предгорным и горным районам республики в ближайшие два дня (понедельник и вторник) с развитием конвективной облачности во второй половине дня местами возможны кратковременные дожди с грозами.
Температура воздуха в течение всего периода будет в пределах ночью 16-21°, днем 30-35°, по югу 36-39°, что близко к нормальным значениям температуры последней декады июня.