Mirabror Usmonov vafot etdi
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, O‘zbekiston futbol federatsiyasi sobiq rahbari, senator Mirabror Usmonov vafot etdi.
71 yoshli Mirabror Usmonov 12 mart kuni reanimatsiya bo‘limiga yotqizilgan edi. U o‘pka va nafas yo‘llari bilan bog‘liq xastalik sabab kasalxonaga yotqizilgandi. Bugun, 15 mart kuni u hayotdan ko‘z yumdi.
Mirabror Zufarovich Usmonov 1947 yil 4 iyulda Toshkent shahrida tug‘ilgan.
U 2013 yildan 2017 yilgacha O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi prezidenti sifatida ishlagan.
Mirabror Usmonov 1995 yilda «Mehnat shuhrati» ordeni, 1997 yilda O‘zbekiston Respublikasi Maqtov yorlig‘i, 2006 yilda «O‘zbekiston mustaqilligiga 15 yil» esdalik nishoni, 2012 yilda El-yurt hurmati ordeni bilan mukofotlangan. 2017 yilda «Do‘stlik» ordeni bilan taqdirlangan.

Скончался Мираброр Усманов
Сенатор, экс-президент Федерации Футбола Узбекистана Мираброр Усманов, находившийся в коме в реанимации, скончался сегодня, 15 марта, в Ташкенте.
Напомним, 12 марта Усманов был госпитализирован в реанимационное отделение в связи с заболеванием легких и дыхательных путей.
Мираброр Усманов, родился 4 июля 1947 года в Ташкенте.
С 2005 года М.Усманов был членом Сената Олий Мажлиса Республики. В период с 2013 по 2017 год, он возглавлял Национальный Олимпийский Комитет Узбекистана.
Мираброр Усманов в 1995 году был награжден орденом «Мехнат шухрати», в 1997 году Грамотой Республики Узбекистан, в 2006 году памятным знаком «15 лет независимости Узбекистана», в 2012 году награжден орденом «Эл-юрт хурмати». В 2017 году Мираброру Усманову был вручен орден «Дустлик».