Shavkat Mirziyoyev qasamyod qabul qildi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va Senatning O‘zbekiston Respublikasi saylangan Prezidentining lavozimiga kirishishiga bag‘ishlangan qo‘shma majlisi boshlandi.
Unda Shavkat Mirziyoyev tantanali qasamyod qildi va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti lavozimiga kirishdi. Unga Prezidentlik Oliy nishoni va bayrog‘i topshirildi.
«O‘zbekiston xalqiga sadoqat bilan xizmat qilishga, respublikaning Konstitutsiyasi va qonunlariga qat’iy rioya etishga, fuqarolarning huquqlari va erkinliklariga kafolat berishga, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti zimmasiga yuklatilgan vazifalarni vijdonan bajarishga tantanali qasamyod qilaman», dedi davlat rahbari.

Шавкат Мирзиёев принес присягу и вновь вступил в должность главы государства
На совместном заседании Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса состоялась церемония инаугурации избранного президента Шавката Мирзиёева.
Шавкат Мирзиёев принес присягу на верность Конституции Узбекистана и Корану и вступил в должность главы государства на третий срок.
«Торжественно клянусь верно служить народу Узбекистана, неукоснительно соблюдать Конституцию и законы республики, гарантировать права и свободы граждан, добросовестно выполнять задачи, возложенные на президента Узбекистана,» — сказал он.
Напомним, 11 июля Центральная избирательная комиссия приняла постановление об избрании Шавката Мирзиёева на должность президента Узбекистана.