Фото: Видеолавҳадан скрин
Ижтимоий тармоқларда «Нексия» русумли автомобиль ҳайдовчиси машина капотига осилиб олган ЙПХ инспекторини йўл бўйлаб олиб кетаётгани тасвирланган видео тарқалди.
Тошкент шаҳар ИИББ ушбу ҳолатга аниқлик киритди. Маълум қилинишича, Фарғона вилоятидан 21 ёшли Довронбек Т. йўл қоидаларини бузган («Тўхташ тақиқланган» (3.27) белгиси остида тўхтаган ва «Ҳаракатланиш тўғрига» (4.1.1) белгисига амал қилмаган). Шунингдек, ЙПХ инспекторининг талабига бўйсунмай, ҳаракатланишда давом этган.
Қоидабузар ўз хатти-ҳаракатларини жаримадан қочиш ва суғурта полиси муддати тугагани сабабли қилганини тан олган. Автомобиль жарима майдонига киритилган.

21-летний водитель Нексии «прокатил» инспектора ДПС на капоте (видео)
В сети Интернет распространилось видео, как водитель автомобиля марки «Нексия» (госномер 40 P 143 NA) движется по улице с инспектором ДПС на капоте.
В пресс-службе ГУВД Ташкента сообщили, что за рулем автомобиля находился житель Ферганской области 21-летний Довронбек Т. Он нарушил ПДД: остановился под знаком «Остановка запрещена» (3.27) и проигнорировал предписывающий знак «Прямая дорога» (4.1.1), не подчинился требованию инспектора ДПС остановиться и продолжил движение.
В настоящее время Довронбек Т. задержан и доставлен для разбирательства в отдел внутренних дел. Свой поступок он объяснил тем, что хотел избежать ответственности за нарушение ПДД и за истекший срок действия страхового полиса. Автомобиль помещен на штрафплощадку. Органами прокуратуры рассматривается вопрос о возбуждении в отношении водителя уголовного дела.