Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон футбол федерацияси собиқ раҳбари, сенатор Мираброр Усмонов вафот этди.
71 ёшли Мираброр Усмонов 12 март куни реанимация бўлимига ётқизилган эди. У ўпка ва нафас йўллари билан боғлиқ хасталик сабаб касалхонага ётқизилганди. Бугун, 15 март куни у ҳаётдан кўз юмди.
Мираброр Зуфарович Усмонов 1947 йил 4 июлда Тошкент шаҳрида туғилган.
У 2013 йилдан 2017 йилгача Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси президенти сифатида ишлаган.
Мираброр Усмонов 1995 йилда «Меҳнат шуҳрати» ордени, 1997 йилда Ўзбекистон Республикаси Мақтов ёрлиғи, 2006 йилда «Ўзбекистон мустақиллигига 15 йил» эсдалик нишони, 2012 йилда Эл-юрт ҳурмати ордени билан мукофотланган. 2017 йилда «Дўстлик» ордени билан тақдирланган.

Скончался Мираброр Усманов
Сенатор, экс-президент Федерации Футбола Узбекистана Мираброр Усманов, находившийся в коме в реанимации, скончался сегодня, 15 марта, в Ташкенте.
Напомним, 12 марта Усманов был госпитализирован в реанимационное отделение в связи с заболеванием легких и дыхательных путей.
Мираброр Усманов, родился 4 июля 1947 года в Ташкенте.
С 2005 года М.Усманов был членом Сената Олий Мажлиса Республики. В период с 2013 по 2017 год, он возглавлял Национальный Олимпийский Комитет Узбекистана.
Мираброр Усманов в 1995 году был награжден орденом «Мехнат шухрати», в 1997 году Грамотой Республики Узбекистан, в 2006 году памятным знаком «15 лет независимости Узбекистана», в 2012 году награжден орденом «Эл-юрт хурмати». В 2017 году Мираброру Усманову был вручен орден «Дустлик».