Истанбулдаги зилзилада бир ўзбекистонлик қўрқувдан вафот этгани айтилмоқда
23 апрель, сешанба куни Истанбул шаҳрида яшаган Ўзбекистон фуқароси юрак етишмовчилиги оқибатида вафот этган.
Бу ҳақда Ўзбекистоннинг Истанбулдаги Бош консулхонаси маълум қилди.
Дастлабки маълумотларга кўра, бу ҳолат Истанбулда содир бўлган зилзила вақтида содир бўлган ва  кўп қаватли уйнинг юқори қаватида яшаб келган фуқаронинг ўлимига унинг кучли қўрқув ҳолатига тушиши сабаб бўлган.
Айни пайтда Бош консулхона марҳумнинг жасадини Ватанга юбориш бўйича зарур консуллик-ҳуқуқий ва ташкилий чораларни кўрмоқда.
Эслатиб ўтамиз, кеча, 23 апрель куни Истанбул ва унга туташ ҳудудлар аҳолиси 6,2 магнитудали зилзилани ҳис қилди.

По информации Генерального консульства Узбекистана в Стамбуле, 23 апреля гражданин Узбекистана, проживавший в Стамбуле, скончался от сердечной недостаточности.
По предварительным данным, трагическое событие произошло в результате того, что гражданин, находившийся на верхнем этаже во время землетрясения, испытал сильный испуг.
Генеральное консульство Республики Узбекистан в Стамбуле принимает необходимые консульские, правовые и организационные меры для отправки тела покойного на Родину.
Напомним, что 23 апреля в Турции произошла серия сильных землетрясений, одна из которых имела магнитуду 6,2.
Позже стало известно, что в результате землетрясений пострадал 151 человек, выпрыгнувший с высоты в панике.