Исроил ракетаси халқаро ОАВлар жойлашган бинони портлатиб юборди (видео)
Исроилнинг Ғазога берган ҳаво ҳужуми халқаро оммавий ахборот воситаларининг офислари жойлашган 15 қаватли бинонинг қулашига олиб келди, дея хабар бермоқда РИА Новости.
«Исроил ҳарбий-ҳаво кучлари Ғазо шаҳридаги Ассошиэйтед Пресс ва Al-Jazeera каби бир қатор халқаро оммавий ахборот воситаларини жойлаштирган кўп қаватли уйини бутунлай йўқ қилди», дейилади хабарда.
Исроил армияси ХАМАС бу бинони ҳарбий мақсадларда ишлатгани, хусусан, ҳаракат разведка хизматларининг идоралари у ерда жойлашганлигига ишора қилиб, берилган зарбани тасдиқлаган.

Израиль разрушил здание с офисами международных СМИ (видео)
Израильский авиаудар привел к обрушению 15-этажного здания в Газе, где, в частности, располагались офисы СМИ, сообщил РИА Новости источник.
«ВВС Израиля полностью разрушили в городе Газа высотное здание «аль-Джала», в котором размещались ряд международных СМИ, таких как Ассошиэйтед Пресс и Al-Jazeera», — заявил источник агентства.
Позднее израильская армия подтвердила нанесение удара, указав, что ХАМАС использовал строение в военных целях, в частности, там располагались офисы разведслужб движения.